İstanbul Adalar Yat Turu

İstanbullular için farklı ve masalsı birer şehir gibidir, adalar. Bu eşsiz yerlere bir de size özel bir yatla gittiğinizi hayal edin. Nerede ne kadar zaman geçirmek istediğinize siz karar verip, sadece tekne ile gidilebilen bakir koyları keşfe çıkabilir ve dilerseniz yüzme molaları verebilirsiniz.

Doğu Roma İmparatorluğu dönemince hükümdar aileleri için, sürgün yeri olduğundan batı dillerinde “Prens Adaları” olarak bilinirler. Osmanlı’da ise, topraklarının renginden dolayı “Kızıladalar” denilmiştir. Dört adet büyük (Büyükada, Burgaz ,Heybeliada ve Kınalı), beş adet ise küçük (Sivriada, Tavşan Adası, Yassıada,  Sedef ve Kaşık Adası) olmak üzere, toplam dokuz ada bulunmaktadır.

Adalar’ın en büyüğü ve ilçe merkezi olan Büyükada, geniş çam ormanları ve faytonlarıyla hem doğası hem de tarihi korunmuş olan İstanbul’un en güzel sayfiye yerlerindendir. Büyükada kesinlikle görülecek yerler listenizde yer alması gereken bir doğa harikasıdır.

Ada turu sırasında zamanınızı istediğiniz gibi değerlendirmeniz mümkün. İstediğiniz adalarda inip gezebilir veya ada manzarasında yatta yemek alabilirsiniz. Siz adaları gezerken lüks tekneniz sizi bekliyor olacak.

Yatınız sizi aldıktan sonra içerisinde kısa bir boğaz turunun da bulunduğu yaklaşık 1 saat 30 dakikalık bir yolculuğun ardından adalara varıyoruz. Bundan sonrası sizin gününüzü nasıl geçirmek istediğinize bağlı. İster gününüzü tamamen yüzmeye ayırın, ister dilediğiniz adalarda gezin, isterseniz de ada gezilerinizin ardından kısa yüzme molaları verin. Kaptanınız ada turunuzda size rehberlik edecek ve nasıl bir gün geçirmek istiyorsanız sizin istekleriniz doğrultusunda rota alternatifleri sunacaktır.

Comments are closed.