• Farklı Fiyatlardaki Yatlar Arasında Ne Fark Var?

  Yat kiralama fiyatları otel fiyatları gibi birçok farklı faktöre göre değişiklik göstermekte. Hizmet kalitesi, yatın boyutu, yatın kendi fiyatı, içeride sunulan servisler  kiralama fiyatlarını değiştirir.

   

  Yatın boyutu fiyatlandırmada etkili bir faktör olsa da, daha küçük olan yat mutlaka daha uygun olacak anlamına gelmez. Organizasyonunuz için uygun yatı seçmenizde satış ekibimiz size yardımcı olacaktır.

 • Yat Kiralama Fiyatları ve Ödeme Seçeneklerini Nasıl Öğrenebilirim?

  Tekne kiralama fiyatlarını, sayfanın üst kısmında bulunan fiyatlar bölümünden öğrenebilirsiniz (Yat Kiralama Fiyatları). Ödemelerinizi online kredi kartı, havale veya yatta kredi kartı ile yapabilirsiniz.
 • Yatlar Nereden Kalkıyor?

  Yatlarımız  Bebek / Arnavutköy’dedir. Aşağıda belirtilen lokasyonlar ve bu lokasyonların yakın çevresinde bulunan, uygun iskeleye sahip eğlence kulüpleri, oteller ve restoranlardan sizi ücretisiz olarak alabiliriz. Daha uzak mesafelerde ise ekstra geliş ücreti uygulanmaktadır.

  Ücretsiz Yat Alış ve Bırakış Noktaları:

  Avrupa yakasında: Arnavutköy, Bebek

  Anadolu yakasında: Beylerbeyi, Kuleli

 • Organizasyon Günü Yağmur Yağar veya Hava Çok Soğuk Olursa Ne Olur?

  Tüm yatlarımızda 12 ay boyunca keyifle tur yapabileceğiniz şekilde açık ve kapalı alanlar bulunmaktadır. Yağış durumunda açık alanların bir kısmı kış bahçesi şeklinde kapatılır ve ısıtılır. Kışın bile evinizin konforunu İstanbul Boğaz’ında yaşamaya devam edebilirsiniz. Hatta özellikle yağışlı havaları tercih eden misafirlerimiz bile bulunmaktadır. İstanbul’da kar manzaralarında yat turu oldukça keyifli olduğunu belirtmekte fayda var.

  Sizin için hava koşulları önemli ise, rezervasyon yaptırmadan önce hava durumunu kontrol etmeniz faydalı olabilir. Hava durumuna göre rezervasyon tarihlerinin değişimi veya rezervasyon iptali mümkün olmamaktadır.

 • Ön Ödemesiz Rezervasyon İmkanı Sunuyor Musunuz?

  Rezervasyon aşamasında mutlaka ön ödeme alınmakta, ön ödemesiz olarak rezervasyon alınmamaktadır.

  Yatı kiralamak istediğiniz tarih, gün ve saat tam olarak belli olduktan sonra rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyon yapıldıktan sonra en geç 24 saat içerisinde ön ödemesi yapılmayan rezervasyonlar iptal edilmektedir.

 • Belirtilen Fiyatlar Dışında Ek Bir Ödeme Yapmam Gerekir Mi?

  Yakıt ve personel gibi tüm giderler fiyata dahildir. Aldığınız pakete dahil olmayan bir hizmeti yatta sonradan almaya karar vermediğiniz sürece ek bir ücret oluşmayacaktır. (Örneğin yemek dahil olmayarak aldığınız bir tur sırasında yemek almaya karar vermeniz gibi.) Bunun dışında kesinlikle ek bir ücret ödemezsiniz. Fiyatlarımız açık ve nettir.
 • Rezervasyon İptal Şartları Nelerdir?

  Rezervasyonunuzu 15 gün öncesine kadar herhangi bir sebep belirtmeksizin iptal edebilir ve yatırdığınız ön ödeme tutarının tamamını geri alabilirsiniz.

  Eğer rezervasyonunuza 15 günden daha az bir süre var ise, rezervasyon iptali durumunda ön ödeme olarak yatırılan tutar iade edilmeyecektir.

  Mücbir sebeplerden dolayı SU Yatçılık tarafından iptal gerçekleşmesi durumunda, yapılan tüm ödemelerin iadesi eksiksiz olarak yapılacaktır.

  Hava şartları nedeniyle ve denizde seyri olumsuz kılan koşullarda SU Yatçılık mücbir sebep göstererek turu iptal eder ve ücret iadesi yapar.

  Yatlarımız yaz kış her türlü hava koşulunda konforlu bir organizasyon sağlayacak şekilde dizeyn edilmiştir, bu nedenle misafir tarafından havanın kapalı, yağmurlu veya soğuk olması gibi nedenler ile yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmamaktadır.

 • Su Yatçılık Yat İşletmecisi mi Acente Şirket mi?

  SU Yatçılık, İstanbul Boğaz’ında bulunan yat işletmecisi şirketler arasında yat filosu ve sermaye bakımından en büyüklerdendir. Acente veya aracı şirket değil, kendi filo ve personeli ile operasyonlarını yürütmekte olan işletmeci şirkettir.
 • Yat Turumuz Sırasında Süre Uzatmaya Karar Verebilir Miyiz?

  İstediğiniz saatte yatın başka rezervasyonu yoksa gezinizi uzatmanız mümkün olabilir. Fakat yoğun sezonda turlar çok kısa hazırlık süreleri ile arka arkaya alındığı için son dakika turu uzatmaya karar verdiğinizde bu mümkün olmayacaktır. Yat turu süresini uzatma gibi bir düşünceniz var ise buna baştan karar vermenizde fayda var.
 • Yemekli Yat Turu Yapabilir Miyiz?

  Yatta ekstra ücret karşılığında alınabilecek zengin kahvaltı, yemek ve kokteyl alternatifleri bulunmaktadır. Şık bir ortamda elit bir servis ile yapılan yemekli turlarda, yemek tercihinizi rezervasyon sırasında belirtmeniz gerekmektedir.
 • Yat Organizasyonları için Alınan Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

  İstanbul Boğazı’nın yapısı nedeni ile boğaz içerisinde tehlike yaratabilecek sert hava koşulları oluşmadığı için deniz kazası riski oldukça düşüktür. Fakat yatlarımızda gereken tüm önlemler alınmış bulunmaktadır.

  – Yatlarımızın tamamının geçerli denize elverişlilik belgesi bulunmakta ve İstanbul Liman Başkanlığı tarafından sörvey işlemleri düzenli olarak yapılmaktadır.

  – Yatlarda yolcu sayısından daha fazla sayıda can yeleği bulunmaktadır.

  – Yatlar sigortalı olduğu gibi ayrıca yolcu sigortaları da bulunmaktadır.

  – Yatlarda Ais cihazı bulunmaktadır.

  – Yatlarımızda GPS, Chartplotter, VHF, Radar, Sonar gibi seyir ekipmanları bulunmaktadır.

  – Seferde bulunan tüm yatlarımız anlık olarak konum bilgisini şirket merkezimize iletmektedir.

  – Makine dairelerinde otomatik söndürme sistemi bulunmaktadır. Ayrıca kabin içerisinde bir çok noktada portatif yangın söndürme tüpleri bulunmaktadır.

 • Yat ile Tekne Arasında Ne Fark Var?

  Yat, tekne kelimesinin ingilizcesidir. Fakat çoğunlukla lüks olgusunu vurgulamak adına günümüzde tekne yerine yat kelimesi kullanılmaktadır.