Sıkça Sorulan Sorular

Yat turları hakkında sıkça sorulan soruları bu sayfamızda bulabilirsiniz. Aradığınız sorunun cevabını bulamadıysanız iletişim butonu ile sorunuzu bize sorabilirsiniz.

Bizleri 0850 840 30 30 veya 0212 909 19 19 numaralı telefonlardan arayarak detaylı bilgi alabilir ve rezervasyonunuzu kolayca yaptırabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz bizlere mail ile ulaşarak rezervasyon yaptırmanız da mümkün. Mail adresimiz: [email protected]

İptal Şartları:

Rezervasyonunuzu 15 gün öncesine kadar herhangi bir sebep belirtmeksizin iptal edebilir ve yatırdığınız tutarının tamamını geri alabilirsiniz.

Rezervasyon tarihinize 15 günden daha az bir süre var ise, iptal durumunda toplam tur bedelinin %50si iptal cezası olarak kesilmektedir. Eğer rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’sinden fazlasını ödediyseniz sadece aşkın tutar tarafınıza iade edilecektir.

Denizde seyri olumsuz kılan koşullar ve arıza durumlarında, SU Yatçılık  turu iptal etme hakkını saklı tutar. 

Mücbir sebeplerden dolayı SU Yatçılık tarafından iptal gerçekleşmesi durumunda, yapılan tüm ödemelerin iadesi eksiksiz olarak yapılacaktır.

Tur günü havanın kapalı, yağmurlu veya soğuk olması turun yapılmasına engel mücbir sebepler olmayıp, iptal taleplerinde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Değişim Şartları: 

Rezervasyon tarihinize 7 günden fazla var ise tur tarih veya saatinizi bir defaya mahsus olarak ve yatın uygunluğuna göre ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz.

Yat kiralama fiyatları otel fiyatları gibi birçok farklı faktöre göre değişiklik göstermekte. Hizmet kalitesi, yatın özellikleri, yatın boyutu, yatın kendi fiyatı ve içeride sunulan servisler kiralama fiyatlarını değiştirmektedir.

Yatın boyutu fiyatlandırmada etkili bir faktör olsa da, daha küçük olan yatın fiyatının mutlaka daha düşük olması anlamına gelmez.

Organizasyonunuz için uygun yatı seçmenizde satış ekibimiz size yardımcı olacaktır.

Yatlarımız  Bebek / Arnavutköy’dedir. Aşağıda belirtilen lokasyonlar ve bu lokasyonların yakın çevresinde bulunan, uygun iskeleye sahip eğlence kulüpleri, oteller ve restoranlardan sizi ücretisiz olarak alabiliriz. Daha uzak mesafelerde ise ekstra ücretler uygulanmaktadır.

Ücretsiz Yat Alış ve Bırakış Noktaları:

Avrupa yakasında: Arnavutköy, Bebek

Anadolu yakasında: Beylerbeyi, Kuleli

Yakıt ve personel gibi tüm giderler fiyata dahildir.

Sadece ekstra olarak menüde sunulan yemek veya içeceklerden sipariş etmeniz veya tur sürenizi uzatmaya karar vermeniz durumunda ekstra oluşabilir.

Sizden hemen sonra başka rezervasyon yoksa gezinizi uzatmanız mümkün.

Fakat yoğun sezonda turlar çok kısa hazırlık süreleri ile arka arkaya alındığı için son dakika turu uzatmaya karar verdiğinizde bu mümkün olmayacaktır.

Tur başladıktan sonra süre uzatma gibi bir düşünceniz olur ise bunu kaptanınıza bildirebilir ve yatın sonraki saatlerde uygunluğu doğrultusunda turunuza devam edebilirsiniz.

Tekne kiralama fiyatlarını, sayfanın üst kısmında bulunan fiyatlar bölümünden öğrenebilirsiniz (Yat Kiralama Fiyatları).

Ödemelerinizi online kredi kartı, havale veya yatta kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Tüm yatlarımızda 12 ay boyunca keyifle tur yapabileceğiniz şekilde açık ve kapalı alanlar bulunmaktadır. Yağış durumunda açık alanların bir kısmı kış bahçesi şeklinde kapatılır ve ısıtılır. Kışın bile evinizin konforunu İstanbul Boğaz’ında yaşamaya devam edebilirsiniz. Hatta özellikle yağışlı havaları tercih eden misafirlerimiz bile bulunmaktadır. İstanbul’da kar manzaralarında yat turu oldukça keyifli olduğunu belirtmekte fayda var.

Sizin için hava koşulları önemli ise, rezervasyon yaptırmadan önce hava durumunu kontrol etmeniz faydalı olabilir. Hava durumuna göre rezervasyon tarihlerinin değişimi veya rezervasyon iptali mümkün olmamaktadır.

Misafirlerimizin rezervasyon tarih ve saatlerine mümkün olan maksimum özeni göstermeleri ve geçersiz rezervasyonların diğer misafirlerimizin rezervasyonlarına engel olmasını engellemek adına mutlaka ön ödeme almaktayız.

Yatı kiralamak istediğiniz tarih, gün ve saat tam olarak belli olduktan sonra rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Sistemimize rezervasyon girişinin yapıldığı gün içerisinde ödemesi yapılmayan rezervasyonlar açığa alınmaktadır.

Aracı şirket değiliz. Turizm Belgeli ve kendi yat filosuna sahip bir şirketiz.

Rezervasyonunuzu yaptırdığınızda bize ait yatlarda, bizim personelimizden hizmet alırsınız. 

Yatta ekstra ücret karşılığında alınabilecek zengin kahvaltı, yemek ve kokteyl alternatifleri bulunmaktadır. Şık bir ortamda elit bir servis ile yapılan yemekli turlarda, yemek tercihinizi rezervasyon sırasında belirtmeniz gerekmektedir.

Detaylı bilgi için “Yemekli Yat Turları” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Boğazı’nın korunaklı yapısı nedeni ile boğaz içerisinde tehlike yaratabilecek sert hava koşulları oluşmadığı için deniz kazası riski oldukça düşüktür. Fakat yatlarımızda gereken tüm önlemler alınmış bulunmaktadır.

– Yatlarımızın tamamının geçerli denize elverişlilik belgesi bulunmakta ve İstanbul Liman Başkanlığı tarafından sörvey işlemleri düzenli olarak yapılmaktadır.

– Yatlarda yolcu sayısından daha fazla sayıda can yeleği bulunmaktadır.

– Yatlar sigortalı olduğu gibi ayrıca yolcu sigortaları da bulunmaktadır.

– Yatlarda Ais cihazı bulunmaktadır.

– Yatlarımızda GPS, Chartplotter, VHF, Radar, Sonar gibi seyir ekipmanları bulunmaktadır.

– Seferde bulunan tüm yatlarımız anlık olarak konum bilgisini şirket merkezimize iletmektedir.

– Makine dairelerinde otomatik söndürme sistemi bulunmaktadır. Ayrıca kabin içerisinde bir çok noktada portatif yangın söndürme tüpleri bulunmaktadır.

Yat kelimesi 10 metre ve üzeri, sadece eğlence amaçlı üretilmiş lüks deniz araçları için kullanılmaktadır.

Tekne ise yatı da içine alan daha geniş yelpazedeki deniz araçlarını kapsar. Tatilde binip koyları gezdiğiniz 7 metrelik özel tekneniz, 35 dev balıkçı tekneleri veya mega yatlar hepsi tekne olarak adlandırılabilir.

Özetle, bindiğiniz lüks bir deniz aracına yat veya tekne ikisini de diyebilirsiniz fakat küçük ve lüks olmayan bir deniz aracına yat diyemezsiniz.

Transfer hizmetimiz bulunmamaktadır.

Sadece yat kiralama hizmeti vermekteyiz.

Dışarıdan yiyecek veya içecek getirilmesi mümkün değildir.

 

Hizmet sektöründe bahşiş vermek bir gelenek olsa da bu tamamen misafir tercihidir. Bahşiş verilmesi gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. 

Eğer verilen hizmetten memnun kalır ve bahşiş bırakmak isterseniz ödeme sırasında bahşiş bırakabilirsiniz. Bırakılan bahşiş yat personeli arasında eşit olarak dağıtılacaktır.

Dilediğiniz zaman yatları görebilirsiniz. Yatlarımız Bebek Arnavutköy Caddesi, Arnavutköy İskelesi Yanı, Beşiktaş İstanbul’da bulunmaktadır.

Geldiğiniz saatlerde yatların başka misafirlerimiz tarafından kiralanmış ve orada olmama ihtimalini göz önüne alarak ziyaretinizden önce 0850 840 30 30 numaralı telefondan bizlere ulaşıp ziyarete uygun saatleri öğrenebilirsiniz.

Tur bedelinin yarısı rezervasyon sırasında, geri kalan tutar tur günü yatta ödenmektedir.

Yatta ödeme yapmak istemiyor veya misafirleriniz için yat kiralıyorsanız, ödemenin tamamını rezervasyon sırasında yapabilirsiniz. 

Ödemelerinizi nakit, kredi kartı veya banka havalesi ile yapabilirsiniz.

İki saatlik boğaz turu almanız durumunda:

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden Kız Kulesi ve Haliç Girişine kadar olan eski İstanbul bölümü görülmektedir.

Turunuz sırasında görecekleriniz:

  1. Tarihi Yalılar
  2. Beylerbeyi Sarayı
  3. Çırağan Sarayı
  4. Dolmabahçe Sarayı
  5. Kız Kulesi
  6. Haliç Girişi
  7. Tarihi Yarım Ada
  8. Topkapı Sarayı
  9. Ayasofya Sarayı

 

Tur süreniz uzadığında İstanbul Boğazı’nın daha kuzey taraflarını veya Haliç’in içerisine girerek tarihi yarım adayı daha yakından görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bizim önerimiz en azından 3 saatlik bir tur yapmanız yönünde olacaktır.

Yattan denize girmeniz mümkün.

Tam gün turlarımız yüzmek için en uygun turlardır. Dilerseniz İstanbul Boğazı’nın kuzeyinde, dilerseniz de Adalar’daki koylarda denize girerek denizin ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz.

Tam gün turların başlangıç ve bitiş saatleri değiştirilememektedir. 

Bitiş saati yine aynı kalacak şekilde isterseniz turu daha geç başlatabilirsiniz fakat fiyatta değişiklik olmayacaktır.

Eğer bitiş saatini ileri almak, akşam yemeğini yatta yemek gibi talepleriniz olursa tam gün turları ücret karşılığı uzatabilirsiniz.

Özel günler için sunduğumuz organizasyonlarımız bulunmakta.

Başlıca organizasyonlarımız için aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Yatta Evlenme Teklifi

Yatta Romantik Akşam Yemeği

Yatta Doğum Günü

Bunlar dışında her türlü özel organizasyonunuz için satış ekibimiz size yardımcı olacaktır.